Jaya's Voyage

Millbrook / England, August 2017

27 August 2017
Millbrook, England / İngiltere
August / Ağustos 2017

We have been preparing Jaya for the last month to leave England once again. Our plan is to winter in a warmer place, probably the south coasts of Portugal & Spain. We worked hard especially during the last week making use of the high spring tides to scrape and paint the hulls below water line, move out of the sewing workshop and load Jaya with stuff. And try to find space aboard for each item afterwards! With the waterline barely visible, we left the quay opposite the workshop last night and anchored off the shore, ready to leave in the next couple of days if the wind forecast doesn't change.
___________________
İngiltere'den bir kez daha ayrılmak üzere hazırlanmaktayız bir aydır. Planımız, kışı ılıman bir yerlerde, muhtemelen İspanya ve Portekiz'in güney kıyılarında geçirmek. Özellikle de son haftada sıkı çalıştık. Jaya'nın su altında kalan kısımlarının kekamozlarını kazıyıp zehirli boyasını yeniledik, biminiyi tamamlayıp monte ettik, bıranda dikim atölyemizi boşaltıp malzemeyi Jaya'ya yükledik ve bir koşuşturma hali içinde daha bir sürü şey yaptık. Yeni taşıdığımız ıvır zıvırın her birine teknede zor bela bir yer tahsis etme işini de tamamlayıp, su hattımız ancak görünür halde dün gece kıyıdan ayrıldık ve biraz açıkta demirledik. Önümüzdeki birkaç gün içinde yola çıkmaya hazırız nihayet, hava tahminlerindeki kuzeyli rüzgârlar değişmezse tabi.

Millbrook, England / February 2017

26 May 2017
Millbrook, Cornwall, England / İngiltere

February 2017 / Şubat 2017

Jaya and her neighbours sitting on the mud on a totally dried-out Millbrook Lake / Jaya ile komşuları, suları tamamen çekilmiş bir Millbrook Gölü'nün çamurunda oturmakta

Millbrook, England / February 2017

26 May 2017
Millbrook, Cornwall, England / İngiltere

February 2017 / Şubat 2017

Jaya aground, while the tide is slowly creeping in, with her hulls below waterline uncovered. / Jaya, su hattının altı meydana çıkmış, yerinde otururken gölün suları yavaş yavaş geri geliyor.

Millbrook, England / February 2017

26 May 2017
Millbrook, Cornwall, England / İngiltere

February 2017 / Şubat 2017

Our location for the last year: pretty Millbrook. Jaya afloat in her winter mode (dome and chimney up) on the tidal lake of Millbrook. / Son bir yıldır bulunduğumuz yer: güzel Millbrook. Jaya kış halinde (kışlık brandası ve bacasıyla birlikte) gelgitli Millbrook gölünde yüzer halde.

Cornwall, England / March 2016

05 September 2016
Cornwall, England / Cornwall, İngiltere

March 2016 / Mart 2016

Jaya on the River Tamar off Cargreen after a spring cleaning / Jaya sağlam bir bahar temizliğinden geçmiş, Tamar Nehri'nde, yeşil köy Cargreen açığında tonoza bağlanmak üzere

River Tamar, England / 10.10.2015

05 September 2016
River Tamar, England / Tamar Nehri, İngiltere

10.10.2015

And finally Jaya comes to a halt at Cargreen moorings / Ve sonunda Jaya'yı Cargreen köyünün tonozlarında durduruyoruz
Vessel Name: Jaya
Vessel Make/Model: Wharram Tangaroa
Crew: Mark & Nur
About: Mark is Jaya's builder, captain, mechanic, fisherman and, in general, handyman. Nur is the mate, and the author of this blog.
Extra: Living aboard forever and cruising whenever possible...
Gallery Error: Unknown Album [1:]:16402
Jaya's Photos -